Neden panjur kullanmalıyız ? 19TEM
Neden panjur kullanmalıyız ?

Merhaba sevgili dostlar : Ben Metin Kandemir. Bu yazımda sizlere panjurun asıl amacını ve kullanma talimatını elimden geldiği kadar anlatmaya çalışacağım. Panjur ilk olarak 1700 ve 1800'lü yıllarda kullanıldı. İpli panjur ise 1970 yıllarında kullanıma sunuldu.

Motorlu panjurlar günümüzde artık hemen hemen tüm ihtiyaçlarımıza göre üretilebilen bir sistem haline dönüştü. Akıl ev sistemlerinden tutunda, mobil kumanda sistemleri ile entegre edilerek uzaktan evinizin veya işyerinizin tüm panjurlarını kontrol edebiliyorsunuz.

Motorlu panjur sistemleri günümüzde 1980 li yıllardan itibaren aktif bir rol oynamaya başladı. İlk mağaza, dükkan, depo gibi alanların otomatik kepenk sistemleri yapılarak pratik çözümler sunulmaya ve git gide yayılmaya başladı. Ev modellerine geçiş biraz geç olsa da 1990′ lı yılların başından itibaren ev pencerelerine uygulanmaya başlandı. ( Motorlu sistemlerin tarihi daha eskilere dayanmaktadır. Otomatik kapı sistemleri 1954 yılında yapılıp ilk uygulaması 1960 yılında uygulandı.)

Panjur'un asıl amacı, penceremizi dış etkenlerden ( yağmur, dolu gibi ) korumaktır. Aynı zaman'da gölge yapmasını ve kış aylarından evin daha sıcak kalmasını sağlamaktır. Eski nesil Panjur tipleri Plastik panjurlar  Eviniz'e yalıtım yapmaz ve dış etkenlerden fazla korumaz..

Bu nedenle imkanınız varsa yeni nesil yalıtımlı panjurları tercih ediniz..

Peki Biz kimiz ? 

Bizler, izmir panjur tamiri, gaziemir panjur tamiri, menderes panjur tamiri, karabağlar panjur tamiri, buca panjur tamiri, görece panjur tamiri, balçova panjur tamiri, bornova panjur tamiri, ayrancılar panjur tamiri, torbalı panjur tamiri, ürkmez panjur tamiri, gümüldür panjur tamiri, özdere panjur tamiri, seferihisar panjur tamiri, sarnıç panjur tamiri, konak panjur tamiri, alsancak panjur tamiri, karşıyaka panjur tamiri gibi kelimelerin sektöründe 15 yıldır hizmet veren İzmir'in en kaliteli ve en profesyoonel ekibine sahip gezici servisiz..

Panjur Aranız olursa mutlaka bizimle İletişime geçin : 0554 963 69 19

Panjur nedir, neden kullanılır, amacı nedir ?

İzmir Panjur Tamiri

izmir panjur tamiri, gaziemir panjur tamiri, menderes panjur tamiri, karabağlar panjur tamiri, buca panjur tamiri, torbalı panjur tamiri, ayrancılar panjur tamiri